newsletter

Pogromcy Bazgrołów zbierają farby!

Zobacz SPOT:

spot

Zwracamy się o wsparcie medialne akcji Powszechnej Zbiórki Farb. Od jej efektów zależy schludny i czysty wygląd naszego Miasta. Zbieramy farby elewacyjne, których użyjemy do zamalowania bazgrołów i bohomazów szpecących Kraków. Część farb chcemy podarować artystom tworzącym murale w Krakowie.

Jesteśmy przekonani, że niemal każdy posiada resztki farby z remontu ukryte na strychach i w pawlaczach. Takie napoczęte farby zalegają i tracą swoje właściwości. A przecież można je wykorzystać z pożytkiem dla miasta!!! Zwracamy się do wszystkich, włącznie z Wami Bracia Dziennikarze o wzięcie udziału w Zbiórce Farb.

Martwi nas informacja o akcji pseudokibiców, którzy postanowili pokryć Kraków setką agresywnych kibolskich pseudo-graffiti.

Nie pozwólmy oszpecać naszego Miasta. Dajmy wyraz sprzeciwu wobec  pseudo-grafitti, biorąc aktywny udział w akcjach Pogromców Bazgrołów.

List otwarty w tej sprawie skierujemy do Pana Prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, Rady Miasta Krakowa oraz wszystkich sił politycznych. W liście prosimy o pomoc i wsparcie naszej inicjatywy oraz, co najważniejsze, zaapelujemy o konieczne zmiany w polskim prawodawstwie, które umożliwią skuteczną walkę z miejskimi wandalami, których powinno nazywać się OBSZCZYMURKAMI, ze względu na szkodliwy charakter ich działalności .

Akcję Zbiórki Farb prowadzimy wspólnie z Aleksandrem Miszalskim, który w sposób szczególny włączył się w naszą inicjatywę publikując w biuletynach Rady Dzielnicy I informacje o akcjach Pogromców Bazgrołów, jak również obszerne artykuły poświęcone problematyce miejskich bazgrołów. Ponadto sformułował w imieniu Rady Dzielnicy I apel do szkół o przekazanie niepotrzebnych, puszek z farbami podczas Powszechnej Zbiórki Farb.

 Zobacz PISMO:

pismo rdI

spot2

 10703551_305962026261501_8992288121160513089_n
Obywatelki i Obywatele!!!
Informujemy, że jako aktywna grupa społeczników – Pogromców Bazgrołów, złożyliśmy projekt ogólnomiejski do Budżetu Obywatelskiego, którego celem jest przywrócenie naszemu historycznemu, królewskiemu Miastu estetycznego wyglądu i usunięcie z elewacji krakowskich budynków bezsensownych bazgrołów, wulgarnych rysunków oraz pokrycie mowy nienawiści farbą milczenia.
Gorąco zachęcamy do poparcia naszego projektu. Działając wspólnie mamy szansę na osiągniecie sukcesu, dlatego liczymy na Wasze wsparcie.
Miasto potrzebuje Waszych głosów!!! Zagłosujcie na nasz projekt nr 51 na liście “ZADANIA O CHARAKTERZE OGÓLNOMIEJSKIM” oraz podajcie dalej tę informację.
Głosowanie odbędzie się w dniach od 27 września do 5 października 2014 r. Głosować będzie można na dwa sposoby: przez zakładkę na stronie www.budzet.krakow.pl bądź osobiście w lokalu wyborczym. Wykaz lokali jest na stronie www.budzet.krakow.pl.,

więcej informacji:

http://krakow.pl/budzet/139442,artykul,instrukcja_glosowania_na_zadania_w_ramach_budzetu_obywatelskiegp.html.

Głosujcie na Pogromców Bazgrołów (projekt nr 51)
http://krakow.pl/127762,artykul,glosowanie_on-line.html

Kontakt:
Waldemar Domański
505 130 120

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s