newsletter pazdziernik/listopad 2014

 

zbiorka logos

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego i akademickiego Pogromcy Bazgrołów ruszyli do kolejnej akcji zbierania farb. Tym razem wspólnie z uczniami krakowskich szkół, postaramy się pokryć “farbą milczenia” mowę nienawiści, bazgroły i inne głupoty.

Nasza akcja jest prowadzona wspólnie z Dzielnicą I Stare Miasto. W specjalnym piśmie zwróciliśmy się do szkół zlokalizowanych na terenie Dzielnicy I o pomoc w dotarciu z tą informacją do rodziców i możliwość przekazywania tam farb.

Jeżeli po remoncie mieszkania zostały Ci napoczęte puszki farby? Oddaj je Pogromcom Bazgrołów. Zgromadzone w ten sposób materiały zostaną użyte do zamalowywania napisów szpecących krakowskie mury.

Farby można przynosić m.in.: do Lamusowni (ul. Nowohucka 1, pn.-pt. godz.: 10.00-18.00, sob. 7.30-15.30) oraz do Punktu Gromadzenia Odpadów Wielkogabarytowych (ul. Krzemieniecka 40, pn.-pt. godz.: 6.30-18.00, sob. 6.30-14.00).
W przypadku dużej ilości farb do przekazania lub kłopotów z ich transportem napisz do nas (pogromcybazgrolow@gmail.com) lub skontaktuj się z pracownikiem ZBK (507 096 893).

8 października o godzinie 9:45 przed krakowskim magistratem Pogromcy Bazgrołów otrzymali w darze od komendanta Straży Miejskiej Adama Młota 60 litrów farby elewacyjnej. Farby zostały zakupione z prywatnych pieniędzy Pana Adama, który swoim czynem znacząco nadwyrężył domowy budżet, dlatego oddajemy mu zasłużoną cześć.

Przybyli również pracownicy z Leroy Merlin “Bonarka” którzy w imieniu dyrektora Grzegorza Tokarza ofiarowali nam 100 litrów emulsji. Pogromcy również dali co nieco przynosząc kilka napoczętych puszek.

Ponadto dobry przykład dali także Radni Krakowa, którzy podarowali Pogromcom potrzebne farby. Byli to miedzy innymi Bogusław Kośmider (100 litrów farby), oraz Józef Pilch (80 litrów farby). Farby zostały zakupione z prywatnych pieniędzy.

 


avas

Więcej szczegółów: www.PogromcyBazgrolow.com

—————————————————————————————————————–

Rezolucja Rady Miasta Krakowa na wniosek Pogromców Bazgrołów

wd fb

Pogromcy Bazgrołów rozpoczynają działania o charakterze ogólnopolskim.

Podczas obrad 117 Sesji Rady Miasta Krakowa 8 października 2014 r., Władze Miasta przegłosowały rezolucję Pogromców Bazgrołów.
Radni jednogłośnie poparli naszą inicjatywę

WYNIKI GŁOSOWANIA
za 37:0 przeciw

Rezolucja dotyczyła koniecznych zmian w polskim prawie wobec ścigania i karania sprawców aktów wandalizmu.

W dyskusji nad rezolucją zabrał głos Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider. Poparł naszą inicjatywę i zachęcał do głosowania ZA.
Rezolucja zawiera apel do wszystkich Miast Metropolitalnych, posłów,senatorów i Rządu RP. Informujemy że pismo o podobnej treści Pogromcy Bazgrołów skierowali do Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Pragniemy utworzyć koalicję Polskich Miast zmierzającą do ograniczenia zjawiska dewastacji przestrzeni publicznej przez hordy Obszczymurków tryskającymi sprejami na elewacje, zanieczyszczając Miasto fekaliami słownymi, mową nienawiści i pospolitymi bzdurami.

 

Pismo Pogromców Bazgrołów do Prezydenta Krakowa – prof. Jacka Majchrowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta – Bogusława Kośmidera

avatar pismo

Odpowiedź Władz Miasta: Rezolucja Rady Miasta Krakowa na wniosek Pogromców Bazgrołów

 

wd fb

 

 

 —————————————————————————————————————–

Pogromcy Bazgrołów w plebiscycie Radia Kraków

 

Pogromcy Bazgrołów informują, że nasza inicjatywa walki z bazgrołami zajęła drugie miejsce w cotygodniowym plebiscycie Radia Kraków na największy miejski “Wyczyn”.
Pogromcy otrzymali 41% oddanych przez słuchaczy Radia głosów, zaraz po Pani Weronice Duda, której projekt zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji krakowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dziękujemy za Wasze wsparcie. Zapraszamy Wszystkich do włączenia się do akcji Pogromców Bazgrołów. Zachęcamy Was do wzięcia odpowiedzialności za wygląd Miasta. Wspólnie dajmy odpór szpecącej Kraków mowie nienawiści i zjawisku niszczenia przestrzeni publicznej.

Zachęcamy też do udziału w zbiórce farb po remontach. Farby można przekazać do krakowskiej lamusowni MPO przy ul. Nowohuckiej. Zostaną one wykorzystane przy kolejnych akcjach zamalowywania bazgrołów.

Poniżej publikujemy link do informacji o plebiscycie.

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/krakowscy-pogromcy-bazgrolow-coraz-skuteczniejsi/

—————————————————————————————————————–

 

 Drodzy Obywatele, Kraków się budzi!!!

Jewish Culture Festival in Krakow rozpoczyna akcję ZMALUJ TO!, podczas której z(a)malowane zostaną bazgroły szpecące krakowski Kazimierz i Podgórze. Apelujemy, aby wesprzeć tę inicjatywę. Kraków może być miastem wolnym od mowy nienawiści. Liczymy na to, że idea Pogromców Bazgrołów rozprzestrzeni się na cały kraj.

więcej:
https://www.facebook.com/zmalujtokrakow
http://www.jewishfestival.pl/zmaluj-to-,6,p,pl.html

 

 —————————————————————————————————————–

Pogromcy Bazgrołów na 54.Lekcja Śpiewania

11 listopada, tradycyjnie Pogromcy Bazgrołów wezmą udział w krakowskiej Lekcji Śpiewania. Lekcja Śpiewania jest miejscem, gdzie Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki – Waldemar Domański powołuje do życia nieuchwytne byty społeczne. Przypominamy, że podczas wspólnego śpiewania Krakowianie zgodnie z ideami społeczeństwa obywatelskiego udzielili poparcia społecznego takim inicjatywom jak Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka, Lokomotywa – Koalicja Kolei Galicyjskiej. Wśród tych inicjatyw znaleźli się także Pogromcy Bazgrołów.

 

Zapraszamy w imieniu Biblioteki Polskiej Piosenki na 54. Lekcję Śpiewania do Krakowa.

11 listopada 2014
Rynek Główny w Krakowie
godz. 17.00

preambula

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s