newsletter 06/14

Zapraszamy do wspólnego stworzenia pierwszego w Krakowie muralu Pogromców Bazgrołów

pach fb

10 – 14 czerwca 2014
ul. Pachońskiego 12 (budynek przychodni lekarskiej)

wielki finał oraz Piknik Sąsiedzki 14 czerwca 2014 (sobota)
od godz.: 15.00

HISTORIA ZABAZGRANEJ PRZYCHODNI LEKARSKIEJ

Przychodnia lekarska przy ulicy Pachońskiego 12 była nękana szpecącymi napisami lokalnych obszczymurków.

Dzięki akcji Pogromców Bazgrołów udało się zamalować większość bazgrołów.

Inicjatywa Pogromców Bazgrołów została zauważona i doczekała się wsparcia. Przyłączyły się do nas takie Instytucje jak: Zarząd Budynków Komunalnych, Straż Miejska, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania,  Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych, Dzielnica I oraz IV, a także Uniwersytet Pedagogiczny.

W ramach projektu “Szczęśliwe Miasto Sztuka i Edukacja w procesie rewitalizacji relacji społecznych. Krowoderska Szkoła Działań” wspólnie z Pogromcami Bazgrołów i Miotaczem Idei Waldemarem Domańskim, służbowo: Dyrektorem Biblioteki Polskiej Piosenki – studenci kierunków: Edukacja Artystyczna i Malarstwo Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wspólnie z swoimi pedagogami: dr Jackiem Pasiecznym, dr Markiem Batorskim i prof. Piotrem Jarguszem będą realizować cykle murali.
Pierwszy projekt będzie zrealizowany od 10 do 14 czerwca w Krakowie przy ul. Pachońskiego 12 (Ośrodek Służby Zdrowia w zarządzie ZBK ).

 Mapa pachonskiego

Zapraszamy do wspólnego malowania muralu 14 czerwca 2014

projekt Pachońskiego

W sobotę, 14 czerwca każdy kto przyjdzie na piknik sąsiedzki przy ulicy Pachońskiego 12, będzie miał niepowtarzalną okazję własnoręcznie pomalować cześć tego wspólnego dzieła, wspierając artystów plastyków.

Projekt muralu, zyskał aprobatę Miejskiego Plastyka Pani Agnieszki Łakoma i jest legalny oraz gotowy , na to by trwale zagościł na ulicy Pachońskiego 12.

 

————————————————————————————————————————————

POGROMCY BAZGROŁÓW NAJLEPSZĄ INICJATYWĄ SPOŁECZNĄ W MAŁOPOLSCE

Z dumą ogłaszamy, że Pogromcy Bazgrołów zostali uhonorowani w plebiscycie portalu NASZE MIASTO “Patriotycznie zakręceni” nagrodą Wydawnictwa Polskapresse za najciekawszą inicjatywę społeczną w Małopolsce.  Działalność Pogromców Bazgrołów została doceniona przez głosujących w plebiscycie Internautów oraz Komisję przyznającą to zaszczytne wyróżnienie. Polskapresse w dowód uznania zobowiązała do wystosowania oficjalnego pisma do Prezydenta Miasta Krakowa – prof. Jacka Majchrowskiego z postulatem, aby udzielać nam niezbędnego wsparcia podczas realizacji zbliżających się akcji zamalowywania bazgrołów szepczących nasze miasto.

więcej: http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/patriotycznie-zakreceni-wybralismy-najciekawsza-inicjatywe,2215146,t,id.html

 

WD nagroda kwiecien 2014foto: Pogromcy Bazgrołów

 

————————————————————————————————————————————

XII Festiwal Recyklingu za nami.
6 oraz 7 czerwca na Błoniach Krakowskich
Pogromcy Bazgrołów zebrali 60 litrów farby, której milczeniom pokryjemy mowę nienawiści wulgarne bazgroły na murach naszego miasta.

DZIĘKUJEMY wszystkim Farbodawcom!

FOTO:

MEDIA:

RELACJA:

PRASA:

robie to z czystego egozimu

 

————————————————————————————————————————————

 

Ciągle potrzebujemy Waszych farb!!!
Ogłaszamy drugą edycję Powszechnej Zbiórki Farb!

nowy fb

UMK_FR2014_Plakat_2014_05_19Farby zbieralismy podczas XII Festiwalu Recyklingu na Błoniach Krakowskich w dniach 6-7 czerwca, w godz. 11:00- 18:00.

Od wielu lat polskie miasta, w tym Kraków, okaleczane są wulgarnymi rysunkami i tekstami wzywającymi do nienawiści.
W masie rasistowskich napisów znajdujemy również zwykłe bohomazy. Krakowska grupa Pogromców Bazgrołów postanowiła wypowiedzieć wojnę pospolitym wandalom
i barbarzyńcom, którzy zostawiają fekalia słowne oraz graficzne na murach naszego miasta. Pogromcy Bazgrołów to koalicja ludzi dobrej woli: sąsiadów, artystów, a także urzędników i miejskich instytucji.
Naszym celem jest likwidacja tego groźnego i szkodliwego społecznie zjawiska. Chcemy zaprosić Krakowian do wzięcia współodpowiedzialności za wygląd i estetykę królewskiego miasta Krakowa.
Wstąpcie w szeregi Pogromców Bazgrołów !!!
Zadbajmy o naszą najbliższą okolicę. Zgłaszajmy akty wandalizmu i dewastacji. Czekamy na chętnych do pomocy w zamalowywaniu haniebnych znaków i wyrazów.

Dzięki nim pokryjemy „milczeniem farby” plugawe napisy
i rysunki lokalnych wandali. Dlatego jeżeli w Twoim pawlaczu, garażu lub na strychu znajdziesz farby z ostatniego remontu Twojego domu przynieś je do Lamusowni* albo PGOW Barycz**.

Bez tytułu

WAŻNE INFORMACJE DLA FARBODAWCÓW !!!

PB no tloZadbajmy o to, by przekazywane farby były bezpieczne dla mieszkańców oraz otaczającego środowiska!

PB no tloZbieramy tylko poremontowe emulsyjne farby w oryginalnych opakowaniach, na których widnieją czytelne informacje: jaki to rodzaj farby, kolor i data produkcji lub termin ważności!
PB no tloPamiętaj, że aby farby mogły być przydatne, powinny być przechowywane nie dłużej niż 3-4 lata!!!

Każdy kto przekaże na nasz szczytny cel farby, otrzyma torebkę życiodajnego kompostu dla roślin z kompostowni Barycz, do wykorzystania
np. na balkonie, w ogrodzie, czy trawniku.

* Lamusownia (ul. Nowohucka 1, pn.-pt. godz.: 10.00-18.00, sob. 7.30-15.30),
** Punkt Gromadzenia Odpadów Wielkogabarytowych (ul. Krzemieniecka 40, pn.-pt. godz.: 6.30-18.00, sob. 6.30-14.00).
Zasady korzystania z punktów znajdziesz na stronie:
http://www.mpo.krakow.pl/firma/selektywna-zbiorka-odpadow

ZAPRASZAMY

 

Tak było na Dniach Ziemi, w kwietniku 2014:

 

 

 

 

wKrakowie small

 

 

————————————————————————————————————————————

POGROMCY BAZGROŁÓW NA 52. Lekcji Śpiewania – “Majowa jutrzenka”

3 maja 2014,
Kraków, Mały Rynek
godzina 17.00

 Lekcja Śpiewania to realizacja w praktyce idei społeczeństwa obywatelskiego. To spotkanie mieszkańców, przyjaciół, rodzin i znajomych. Od wielu lat gromadzi tysięczne tłumy, które pojawiają się na krakowskim Rynku z okazji ważnych świąt narodowych. W tym roku poza obchodami Święta Konstytucji 3 Maja Biblioteka Polskiej Piosenki poruszyła ważny problem miejski: szpecące mury naszego miasta wulgarne napisy oraz inne bazgroły. Wspólnie z Pogromcami Bazgrołów zachęcaliśmy Krakowian do wzięcia współodpowiedzialności za wygląd i estetykę królewskiego miasta Krakowa oraz pokrywania “milczeniem farby” aktów wandalizmu.

 

Przeczytaj więcej o 52. Lekcji Śpiewania

————————————————————————————————————————————

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s