KOCHASZ SWÓJ KRAJ TO…

Bez nazwy-2

Akcja społeczna Pogromców Bazgrołów

Zachęcamy do brania współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną. Nasze są mieszkania, samochody, rynki, parki, podwórka, czy dworce. Tymczasem ci którzy malują sprayami obsceniczne obrazki, piszą wulgarne wyrazy, ci którzy jątrzą mowę nienawiści lub krzewią faszyzm uważają inaczej. Pora się temu przeciwstawić.

APEL

Jeżeli myślisz podobnie jak my, nagraj filmik swoim telefonem komórkowym*. Powiedz do kamery krótkie zdanie:

„Kochasz swój kraj to… po nim nie bazgraj!!!”
i wyślij go na adres: PogromcyBazgrolow@gmail.com

Zwracamy się do znanych i nieznanych Polaków, aby zabrali głos w tej ważnej sprawie. Wasze wypowiedzi znajdą się na profilu Facebook Pogromców Bazgrołów oraz stronie internetowej. Będziemy je wysyłać do polityków, mediów oraz innych wpływowych środowisk w nadziei, że zostaną wprowadzone odpowiednie regulacje prawne, ograniczające to szkodliwe zjawisko. Pragniemy, aby bazgranie przestało być modne, by ludzie, którzy to robią zrozumieli, że czynią krzywdę swoim sąsiadom i Polsce.
Co roku miasta wydają setki milionów na naprawę zniszczonych elewacji.
W 2016 r., w ramach obchodów Światowych Dni Młodzieży przyjedzie do Krakowa 2 mln pielgrzymów !!! Jednym z nich będzie Papież Franciszek.
Zróbmy wszystko, co jest w naszej mocy, aby z krakowskich ścian zniknęły swastyki, gwiazdy Dawida, bluzgi oraz inne bazgroły. Pokryjmy „milczeniem farby” mowę nienawiści. Wspólnie zadbajmy o naszą najbliższą okolicę. Zgłaszajmy akty wandalizmu. Domagajmy się szybkiego usunięcia wszelkich bazgrołów, które pokrywają nasze Miasto.
adres e-mail: PogromcyBazgrolow@gmail.com

*Pamiętaj: wysłanie filmu to jednocześnie zgoda na jego upowszechnianie

 

 

ZOBACZ PRZYKŁADOWE NAGRANIA: