HONOROWI POGROMCY BAZGROŁÓW

Kom. Michał Rusak – Rzecznik Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni,

23 lipca 2015 w sali Dietla Urzędu Miasta odbyło się spotkanie Zespołu zadaniowego ds. Ograniczenia Bazgrołów w Krakowie. Gośćmi specjalnymi byli m.in. Bartłomiej Legutko (Prokuratura Rejonowa Kraków), ojciec Grzegorz Prus – Przeor Klasztoru Paulinów oraz Kom. Michał Rusak – Rzecznik Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, który opowiedział o sukcesach na polu ograniczania nielegalnego graffiti w swoim mieście. Kom Michał Rusak za swoje zasługi w ograniczaniu bohomazów na murach otrzymał statuetkę – wstępując tym samym w szeregi Honorowych Pogromców Bazgrołów.

DSC_2646 DSC_2655

———————————————————————————————————————————————————————————————————

mgr inż. Bożena Podobińska, Prodziekan Wydziału Promocji Zdrowia

2015.07.15 KRAKOW AKCJA POGROMCOW BAZGROLOW ZAMALOWANIE SZPECACYCH GRAFFITI W KRAKOWIE NZ AKCJA POGROMCOW BAZGROLOW WALDEMAR DOMANSKI LIDER POGROMCOW BAZGROLOW  FOT LUKASZ WIESZALA / FOKUSMEDIA / NEWSPIX.PL

2015.07.15 KRAKÓW FOT LUKASZ WIESZAŁA / FOKUSMEDIA / NEWSPIX.PL

———————————————————————————————————————————————————————————————————

Artur Kasicki, Komendant III Komisariatu Policji w Krakowie

26.05.15 na spotkaniu Pogromców Bazgrołów w Dzielnicy IV został wręczony certyfikat, który zaświadcza, że Artur Kasicki, Komendant III Komisariatu Policji w Krakowie jest Pogromcą Bazgrołów. Dla przypomnienia Komendant 17 maja około godziny 21.00 zatrzymał na gorącym uczynku dwóch 19-letnich pseudografficiarzy. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i odpowiedzą za nielegalne bazgrolenie. Brawo! Kraków potrzebuje więcej takich policjantów.

więcej…

Poniżej przedstawiamy relację Pana Artura:

„W dniu 17 maja około godz. 21.00 wracałem z treningu, swoim prywatnym samochodem. Przejeżdżając obok przystanku MPK przy os. Teatralnym zauważyłem dwóch młodych mężczyzn, którzy bazgrali po szybach wiaty przystankowej. Zatrzymałem samochód około 50 metrów dalej. W pewnym momencie obaj mężczyźni na rowerach przejechali na przeciwległą stronę ulicy pod punkt handlowy, gdzie rozpoczęli zamalowywanie szyby i lady kiosku, następnie szybko przejechali przez ul. Mościckiego.
Wsiadłem z powrotem do samochodu i udałem się za nimi. Sprawcy dojechali do przystanku MPK przy os. Sportowym, gdzie również wymalowali szyby wiaty przystankowej, po czym pojechali dalej al. Róż.
Na os. Słonecznym zaparkowałem samochód (wcześniej wyprzedzając sprawców ) i wyszedłem naprzeciwko wandalom. W tym właśnie momencie znajdowali oni się przy jednym z bloków mieszkalnych i na metalowych drzwiach malowali swoje bazgroły. Podszedłem do najbliższego mężczyzny, okazałem legitymację służbową i przedstawiłem się. Mężczyzna zaczął stawiać opór, więc szybko go obezwładniłem, kładąc na ziemię, stosując jednocześnie blok kolankowy.
Zwróciłem się do drugiego, aby wykonywał moje polecenia – mężczyzna ten początkowo stosował się do poleceń, po czym zaczął je negować, stając się agresywny. Aby go obezwładnić zastosowałem dźwignię na rękę. Z kieszeni kurtki wyciągnąłem telefon i wykonałem połączenie na nr tel. 997, prosząc o szybki przyjazd policjantów we wskazane miejsce. Po kilku minutach podjechał radiowóz. Po dalszych czynnościach okazało się, że jeden z mężczyzn posiadał środki odurzające, natomiast drugi poruszał się rowerem skradzionym w Płocku. Zatrzymani mężczyźni w wieku 19 lat to mieszkańcy Nowej Huty. Osoby te niewątpliwie odpowiedzą karnie za zniszczenie mienia, jak również za posiadanie środków odurzających i kradzionego roweru.
Ps. Nadmieniam iż w roku 2014 został również w czasie wolnym zatrzymany przez mnie sprawca ugodzenia nożem na os. Dąbie w Krakowie.”

10984289_394053800785656_6684109793483589555_n

fot_Mariusz_Bembenek_DSC_5917_1