FRONT MALINA

POWRÓT PLEBISCYTU FRONT MALINA JUŻ W MAJU 2016

——————————————————————————————-9.11.15–

Pogromcy Bazgrołów z satysfakcją informują:
Kolejna, październikowa edycja miejskiego plebiscytu na najbardziej oszpeconą elewację w Krakowie – „Front Maliny”, okazała się… klęską.

Zarządcy budynków położonych w Krakowie na os. Spółdzielców 11a, przy ul. Miłkowskiego/Kobierzyńskiej 18 i ul. Mackiewicza 20, wskazanych przez mieszkańców jako kandydatów do otrzymania kilograma najkwaśniejszych cytryn w Krakowie, usunęli bazgroły.
Skontaktowaliśmy się też z zarządcami budynków przy ul. Kluczborskiej 5 i ul. Kluczborskiej 4, którzy dzielnie walczą z bazgrołami i odpierają kolejne ataki wandali ze sprejami. Otrzymaliśmy od nich zapewnienie, że w najbliższym czasie bohomazy zostaną usunięte z elewacji budynków.
Z właścicielem budynku na ul. Widok 10a, mimo wielu prób, nie udało się nam skontaktować.

——————————————————————————————-9.11.15–

 Kolejna klęska “Front – Maliny” – plebiscytu na najbardziej odrażającą elewację w Krakowie.

Pogromcy Bazgrołów informują, że po raz kolejny nie mogą wyłonić laureata swojego plebiscytu.
Galeria zdjęć pobazgranych elewacji, którą można było oglądać na Krakow.pl oraz w Dzienniku Polskim w krótkim czasie zamieniła się w nudne fotografie przedstawiające odnowione tynki. Dzięki prawidłowej reakcji zarządców obiecany kilogram najkwaśniejszych cytryn w Krakowie nadal czeka na swojego laureata. Wprawdzie w pierwszej lipcowej edycji plebiscytu udało się wyłonić jedną firmę, która odmówiła zamalowania bazgrołów. Jednak kiedy Pogromcy Bazgrołów chcieli wręczyć cytrusy… szef firmy niespodziewanie oświadczył, że chce zostać Pogromcą Bazgrołów. Zamiast cytryn dostał farbę i razem z jury konkursu zamalował swoją plebiscytową ścianę.
Zatem we wrześniu również nie będzie „czerwonego dywanu” oraz „zwycięzcy” sierpniowej edycji.
W związku z tym wszystkie osoby, które nadesłały zdjęcia, które zostały zakwalifikowane do Front-Maliny „za karę” otrzymają podkoszulki z logo organizatora.
Pogromcy Bazgrołów to twardzi ludzie dlatego już dziś zapowiadają wrześniową edycję Front-Maliny. Tym razem zapraszają MPK do wytypowania swoich kandydatów. Dlaczego MPK??? Bo kierowcy autobusów i motorniczy obserwują Kraków przez okna swoich pojazdów i składają w „dyrekcji” relacje z zauważonych przez siebie aktów wandalizmów. Więcej na temat nieznanej działalności tego Przedsiębiorstwa oraz Grzegorza Dyrkacza i jego drużyny opublikujemy w najbliższym czasie.

Nie bądź łoś i zgłoś… http://www.Bazgroly.Krakow.pl – tu można zamieszczać zdjęcia zniszczonych sprejami elewacji. W kolejnych miesiącach ta baza będzie wykorzystana do kolejnego plebiscytu Front-Maliny.
Dzielcie się z nami uwagami, zdjęciami pisząc na PogromcyBazgrolow@gmail.com

Do zobaczenia 19.9.2015. Wspólnie z Paulinami ze Skałki w Krakowie organizujemy piknik pod oczyszczonym murem tego klasztoru. Będzie kiełbaska, mineralna, pokaz oczyszczania i zabezpieczania warstwą anty graffiti ceglanego muru oraz POTAŃCÓWKA przy polskich hitach!!! Start godz.: 17.00

——————————————————————————————-

ZAGŁOSUJ NA FRONT MALINĘ MIESIĄCA SIERPNIA

 ——————————————————————————————-

DP Lipcowa Front Malina

Znamy zwycięzcę plebiscytu lipcowej edycji FrontMaliny.

 Lubelska 28 - 1

Od samego początku liderem konkursu była elewacja przy ul. Grottgera 1. „Niestety” w ciągu kilku dni od ogłoszenia plebiscytu na stronie KRAKOW.PL wynajmująca pomieszczenia w tym budynku, Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia postanowiła ten problem zlikwidować zamalowując bazgroły.

W związku z tym następny w kolejce do obdarowania kilogramem cytryn stał się zarządca budynku przy ulicy Świętokrzyskiej 12. Jednak i w tym przypadku Front Malina straciła lidera albowiem przezorni pracownicy – SM KRAKUS zamalowali szpecące bohomazy…

SWIETOKRZYSKA PRZED PO

Z sześciu nominowanych fasad zostały na placu plebiscytu elewacje przy ulicy Wrocławskiej 12 a i 12 b. Nie minął nawet tydzień kiedy otrzymaliśmy kolejny cios. Otóż zarządcy solennie przyrzekli, że bazgroły znikną w ciągu kilku najbliższych dni.

Najmniej głosów w plebiscycie otrzymały dwie kamienice: przy ul. Śląskiej 3 oraz Lubelskiej 28, a mimo to niespodziewanie stały się pretendentami do zwycięstwa w konkursie na najbardziej odrażającą elewację lipca w Krakowie.  Niestety przez około dwa tygodnie nie udało się ustalić zarządcy kamienicy przy ulicy Śląskiej. Trudno. Poszukiwania trwają. Wobec zaistniałych okoliczności chcąc nie chcąc, nagroda kilograma najkwaśniejszych cytryn w Krakowie zostanie wręczona firmie Gestion (Dariusz Węgrzyn “GESTION” Zarządzanie i Administrowanie Nieruchomościami, 31-422 Kraków, ul. Strzelców 9A/70, telefon: 505 114 032, e-mail: dwegrzyn@wp.pl, dwegrzyn@interia.pl, NIP 676-106-53-29 REGON 357134020), która jako jedyna odmówiła naprawy elewacji tłumacząc się brakiem pieniędzy.

W poniedziałek skontaktujemy się z zarządcą nieruchomości, który oprócz obiecanego kilograma cytryn otrzyma od Pogromców Bazgrołów 10 litrów farby elewacyjnej, aby ostatecznie wytrącić lichutki argument braku środków na przeprowadzenie remontu. Naszym zdaniem znalezienie w budżecie zarządzającego 30 zł na zakup kilku litrów farby rozweseli każdego kto będzie czytał tan tekst. Na zamalowanie tego bohomaza wystarczy w naszej ocenie około 3 l farby. Pogromcy Bazgrołów zainwestują 100 zł na 10 litrów farby, aby pokazać że istotą ich działalności jest troska o schludny wygląd Krakowa. Pozostałe 7 litrów wystarczy, aby w przyszłości odpierać kolejne ataki miejscowych obszczymurków.

Przed nami następne FrontMaliny. Zapraszamy wszystkich do udziału w zabawie.

Czekamy na zdjęcia odrażających lub szpetnych elewacji. Piszcie na adres PogromcyBazgrolow@gmail.com. Zachęcamy również do odwiedzania strony www.bazgroly.krakow.pl gdzie od czerwca zgłaszamy szpecące Kraków bohomazy.

Dla osoby która zgłosi elewację, która stanie się FrontMaliną miesiąca czeka nagroda. W tym miesiącu koszulkę Pogromców Bazgrołów z limitowanej serii otrzymuje Pani Dominika.

PaniDominika

NIE BĄDŹ ŁOŚ I ZGŁOŚ

 

malina logo 2,5 png

sciana wstydu honorowi pogromcy bazgrołów

MEDIA:

front malina love krakow mapa bazgrolow onet 11426804_401800073344362_2559009897256270215_o malinia magiczny krakow

 

W ubiegłym roku mieszkańcy Krakowa wybrali projekt Pogromców Bazgrołów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu w 2015 roku blisko 10.000 metrów kwadratowych zapaskudzonych sprejami krakowskich tynków odzyska schludny wygląd. Mowa nienawiści i wulgaryzmy znikną w pierwszej kolejności ze szkolnych elewacji, ośrodków zdrowia oraz innych gminnych posesji.

Niestety… Pieniądze z tego budżetu mogą być użyte tylko i wyłącznie na potrzeby budynków należących do Gminy Kraków.

Tymczasem kamienice, bloki mieszkalne, prywatne sklepy i domy są również celem ataków miejscowych obszczymurków.

Jak zachęcić, wesprzeć lub pobudzić do działania obywatela lub prezesa spółdzielni mieszkaniowej do walki z osiedlowymi prześladowcami ?

Rozwiązanie to Plebiscyt Front Malina…

Front Malina to najnowsza inicjatywa Przewodniczącego Zespołu Zadaniowego ds. Ograniczenia Bazgrołów w Krakowie. To konkurs na najbardziej odrażającą elewację w mieście.

Zasady plebiscytu:

 1. Każdy może wysłać zdjęcie elewacji na adres PogromcyBazgrolow@gmail.com. Dopisz adres posesji lub podaj lokalizację (np. ogrodzenia, muru), na którym znajdziesz bazgroły, które Twoim zdaniem należy nominować, aby w rezultacie je zlikwidować.
 2. Podaj swoje imię lub pseudonim oraz podaj treść, którą chcesz zamieścić w opisie zdjęcia. Jak chcesz podaj nam również swój numer telefonu (to będzie nasza wspólna tajemnica).
 3. Tajna Komisja Pogromców Bazgrołów dokona wyboru 5 elewacji w miesiącu i ogłosi to na Facebooku oraz stronie www.PogromcyBazgrolow.pl
 4. Poprosimy Straż Miejską aby ta ustaliła i dotarła do właściciela lub zarządcy nominowanej elewacji i poinformowała go, że bierze udział w Plebiscycie Front Malina
 5. Spodziewamy się dwóch reakcji:
 6. Właściciel – „Dziękuję za zwrócenie uwagi. Planuję w tym tygodniu zamalowanie tej paskudnej swastyki” 🙂
 7. Mam gdzieś wasz plebiscyt” 😦
 8. Nieśmiało podpowiadamy, że odpowiedź “A” jest prawidłowa i powoduje, że nominacja do FrontMaliny zostanie wycofana – po otrzymaniu zdjęcia potwierdzającego usunięcie bazgrołów. Informujemy: Jeżeli właściciel zechce, może skorzystać z pomocy Pogromców Bazgrołów. Wesprzemy (np.emeryta) farbą (mamy niewielki zapas), doradzimy jak oczyścić elewację oraz poinformujemy co należy zrobić kiedy poszkodowany zna sprawcę (Policja, Straż Miejska).
 9. Gromko informujemy, że odpowiedź “B” spowoduje AUTOMATYCZNĄ nominację do Front Maliny oraz możliwość odebrania głównej nagrody – kilograma najkwaśniejszych cytryn. Zamieścimy na ŚCIANIE WSTYDU zdjęcie zwycięskiej elewacji wraz z informacją, kto jest zarządcą tych BAZGROŁÓW.
 10. W pierwszej kolejności chcemy nominować te tynki, które LATAMI lub MIESIĄCAMI straszą krakowian i turystów obscenicznymi rysunkami, wulgaryzmami, swastykami lub mową nienawiści.

NAGRODY

 1. Autor zdjęcia, które zostanie nominowane we Front Malinie otrzyma od Pogromców Bazgrołów limitowany i przepiękny T-shirt.
 2. Chcemy nagradzać również wzorowych zarządców którzy regularnie usuwają bazgroły ze swoich budynków dając w ten sposób wytchnienie dla oczu swoich lokatorów i dobry przykład dla swoich kolegów po fachu. Czekają na nich Certyfikaty i Statuetki oraz publiczna pochwała
 3. Nie jesteśmy pamiętliwi i dlatego szczególnie radośnie będziemy informować o niespodziewanych nawróceniach ze złej drogi tych właścicielach i zarządców, którzy w przeszłości nas nie posłuchali.

CIEKAWOSTKI I INFORMACJE

Na usuwanie bazgrołów wydajemy rocznie 3 mln złotych !!!

Nie ma w Twojej okolicy przedszkola albo chcą ci zamknąć szkole? Brakuje funduszy na chodnik w Twojej dzielnicy lub masz daleko do tramwaju. Podziękuj swojemu prześladowcy ze sprejem!

100 zł – tyle kosztuje 10 litrów farby elewacyjnej. Tyle samo kosztują cukier i słone paluszki w Twoim biurze. Te 10 litrów często wystarczy, aby systematyczne zamalowywanie bazgrołów zniechęciło twojego prześladowcę.

DEFINICJE:

 1. Grafficiarz to często artysta. Jego nie zawsze legalna sztuka zdobi i powoduje refleksję lub zachwyt
 2. Obszczymurek to wandal, który niszczy cudzą własność bohomazami, faszystowskimi znakami, wulgarnymi tekstami i obrazkami.

Pogromcy Bazgrołów – to grupa społeczników, życzliwych urzędników, artystów, sąsiadów i przyjaciół. Nie jesteśmy przedstawicielami firm produkujących lub sprzedających materiały budowlane. Wspomagają nas dobrzy ludzie. Czasami dostaniemy farbę, innym razem ktoś zaparzy nam kawę. Imprezy i pikniki, które urządzamy przy okazji likwidowania bohomazów finansuje Budżet Obywatelski, czyli Gmina Kraków w ramach kampanii społecznej.

Do Krakowa przyjeżdżają turyści i delegacje z innych miast lub państw, a od kilku lat jest także miejscem ważnych zgromadzeń społecznych, kulturalnych i politycznych. Nowe obiekty wybudowane w ostatnich latach takie jak np. Kraków Arena, czy ICE spowodują jeszcze większy napływ widzów i gości. Wraz za wzrostem prestiżu Krakowa powinna kroczyć wspólna troska o dobry wizerunek. Liczymy na to, że mieszkańcy Miasta wspierani przez jego urzędy i instytucje ograniczą akty wandalizmu i zaboru przestrzeni publicznej przez współczesnych barbarzyńców ze sprejami.