AKTUALNOŚCI 2016

 

W poniedziałek 11 lipca w Nowej Hucie na os. Centrum D 6, w samo południe powstanie największe akwarium w Krakowie.

Pogromcy Bazgrołów wraz z grupą uczestników projektu „Chcę-Mogę-Potrafię. Aktywni 60+” spotykają się w celu wymalowania kolorowych rybek na zabazgranych sprayami pobliskich garażach oraz portretu Kota Włodka z Nowej Huty.

Kilka tygodni temu Pani Katarzyna koordynator projektu „Chcę-Mogę-Potrafię. Aktywni 60+” wraz z mieszkańcami  zwróciła się do Pogromców Bazgrołów z prośbą współpracy. Szef Pogromców zaproponował namalowanie największego akwarium w mieście, zorganizowanie zbiórki farb poremontowych, zapewniając, że Pogromcy dostarczą stroje ochronne i inne malarskie materiały.

Przy okazji tworzenia akwarium artystka Joanna Styrylska wykona nieodpłatnie portret Kotka Włodka z Nowej Huty – postać książkowa dla dzieci.

Mamy do dyspozycji ściany 21 garaży.

Do 10 lipca prowadzimy wśród mieszkańców oraz właścicieli hurtowni i sklepów z farbami w Nowej Hucie zbiórkę farb (nowych, częściowo zużytych, jakichkolwiek i w jakichkolwiek ilościach). Zbieramy też pędzle i wałki malarskie.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którym zostały farby po niedawnym remoncie do udziału w tej zabawie. Zabierzcie ze sobą pędzle i rękawiczki. Szczególnie wypatrujemy jaskrawych kolorów, ponieważ rybki w akwariach są zwykle bardzo kolorowe.

Dla uczestników imprezy będzie muzyka i woda mineralna.

https://www.facebook.com/chcemogepotrafie/

Bierzcie farby do tynków, pigmenty, pędzle i wałki i przybywajcie z odsieczą w poniedziałek 11 lipca w samo południe.

 

———————————————————————————————– 1.07.2016 —————-

 

21 maja 2016 r. na krakowskim osiedlu Azory odbył się kolejny piknik sąsiedzki współorganizowany przez Radę Dzielnicy IV Prądnik Biały i Pogromców Bazgrołów, połączony z minikoncertem zespołu Ladies&Gentelmen.

 

plakat 21 maja

W trakcie imprezy mieszkańcy okolicznych bloków chętnie i sprawnie zamalowali bazgroły szpecące blok przy ulicy Stachiewicza 19. Tegoroczny piknik przeprowadzony był pod hasłem „Kochasz swój kraj … to po nim nie bazgraj”.

Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały przygotowała dla uczestników wydarzenia poczęstunek: grill, owoce, wodę mineralną oraz animacje dla dzieci. Zespół Zarządców Nieruchomości zapewnił farbę i wałki, a Biblioteka Polskiej Piosenki Ośrodek Kultury zorganizowała koncert. Dzięki tej koalicji kolejny budynek odzyskał schludny wygląd. Dobrej zabawy, śmiechu, rąk do pracy i muzyki nie brakowało.

Brawo Azorzanie!

 

 

This slideshow requires JavaScript.

 ———————————————————————————————– 23.05.2016 —————-

 

 

 ———————————————————————————————– 1.03.2016 —————-

PISMO DO PREZYDENTA RP

W dniu 11 grudnia 2015 r. wysłaliśmy list do Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym prosimy o wsparcie Pogromców Bazgrołów poprzez zmianę przepisów służących ograniczeniu aktów wandalizmu w Polsce. 15 lutego 2015 r otrzymaliśmy odpowiedź. (załącznik)

Z jej treści odpowiedzi wynika, że Pan Prezydent podtrzymuje swoje stanowisko z czasu kandydowania na prezydenta, kiedy wysłał do nas informację, że popiera nasze działania, a szczególnie zależy mu na wspieraniu działalności społecznej służącej walce z wandalizmem, a także m.in. z wulgaryzmami i językiem nienawiści.

PISMO DO MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

Kancelaria Prezydenta RP dodatkowo przesłała informację, o tym że moje pismo zostało wysłane do Ministerstwa Sprawiedliwości. W związku z tym, postanowiłem zwrócić się w osobnym liście do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, przekazując mu uzupełniające dokumenty związane z aktywnością posłów poprzedniej kadencji Sejmu.

W załączniku znajduje się list do Prezydenta RP, list do Ministra Sprawiedliwości, jak również odpowiedź Kancelarii Prezydenta RP.

SPOTKANIE PARLAMENTARZYSTÓW Z PREZYDENTEM KRAKOWA

W dniu 8 lutego 2016 r. w Krakowie odbyło się spotkanie posłów małopolskich z Prezydentem Krakowa prof. Jackiem Majchrowskim.

Jako przewodniczący Zespołu Zadaniowego ds. Ograniczenia Bazgrołów w Krakowie miałem zaszczyt przedstawić politykom potrzeby miasta Krakowa związane z plagą bazgrania sprayami po murach domów, zabytków i kościołów. W trakcie dyskusji Pan poseł Władysław Kosiniak Kamysz pochwalił działalność Pogromców Bazgrołów, wyraził swoje poparcie i skierował zapytanie i propozycje zorganizowania akcji zamalowywania mowy nienawiści wulgaryzmów oraz zwykłych bazgrołów 21 marca br. w Dniu Wagarowicza. Wszyscy obecni na tym spotkaniu wyrazili chęć uczestniczenia w happeningu zamalowywania bazgrołów w Krakowie oraz podjęcie w Sejmie działań zmierzających do zrealizowania moich postulatów. Szczegóły przedstawimy niebawem.

PISMO DO ZBIGNIEWA BOŃKA

W lutym br. przesłałem do wszystkich znanych mi redakcji sportowych list, który skierowałem do Pana Zbigniewa Bońka Prezesa PZPN, w którym zwracam się do niego z propozycją współpracy w związku z niszczeniem polskich miast kikolskimi napisami nawołującymi do nienawiści oraz zabijania kibiców przeciwnej drużyny. Brak odpowiedzi musi zaniepokoić wszystkich, bo jest wyrazem lekceważenia i krótkowzroczności pana Prezesa, który w napisie „je..ać Wisłę” nie widzi związku z futbolem. Można jedynie domniemywać, że Pan Zbigniew, być może, uważa, że w tym przypadku chodzi o naszą polską rzekę i grupę nienawistnych ludzi, którzy źle jej życzą.

APEL

Ponawiam mój apel do mediów, aby redakcje sportowe, które działają w mediach, podjęły ten temat i spowodowały zainicjowanie akcji społecznej z udziałem kibiców zawodników i klubów sportowych na rzecz ograniczenia bazgrołów w Polsce.

W najbliższych dniach skierujemy list do Roberta Lewandowskiego za pośrednictwem Pana Cezarego Kucharskiego posła na sejm, który jest jednocześnie menadżerem Pana Roberta Lewandowskiego, o to aby nasza piłkarska gwiazda publicznie wyraziła (najlepiej nagrywając swoją wypowiedź na video) dezaprobatę dla umieszczania bazgrołów w przestrzeni publicznej. Zdanie: „jeżeli kochasz Polskę to po niej nie bazgraj” wypowiedziane ustami naszego idola, moim zdaniem, miałoby dużą siłę propagandową i być może wpłynęłoby na tych, którzy dewastują nasz kraj. Pomoc w kontakcie z Panem Cezarym zaoferował Pan Poseł Ireneusz Raś.

Przypominam, że Kraków wydaje 6 mln złotych rocznie na czyszczenie taboru MPK, zabytkowych murów oraz tynków zwykłych obywateli. W skali kraju są to setki milionów złotych, tymczasem kampania społeczna, o której wspominaliśmy Zbigniewowi Bonkowi przeprowadzana na tablicach świetlnych, które znajdują się na niemal każdym stadionie byłaby prawdopodobnie zupełnie bezkosztowa.

Po upływie miesiąca od wysłania pisma do Pana Zbigniewa Bońka nie otrzymałem jakiejkolwiek odpowiedzi. (list w załączniku).

Informuję, że będę wysyłał kolejne pisma w tej sprawie do PZPN, ale też do szefów Ekstraklasy S.A.

W najbliższych dniach TVP wyemituje 20-minutowy reportaż o Pogromcach Bazgrołów.

———————————————————————————————– 1.03.2016 —————-