W imieniu Biblioteki Polskiej Piosenki zapraszamy do Krakowa na Lekcję Śpiewania

52. Lekcja Śpiewania – “Majowa jutrzenka”

3 maja 2014,
Kraków, Mały Rynek
godzina 17.00

Tematem 52. Lekcji Śpiewania z udziałem artystów kabaretu Loch Camelot i śpiewającej publiczności będą, jak zwykle, pieśni tematycznie związane ze Świętem Konstytucji 3 Maja i nie tylko. Lekcja odbędzie się pod patronatem oraz z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Kancelaria Prezydenta przygotowała 3000 śpiewników.

Pobierz śpiewnik (1,41 MB)

W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego, gośćmi Lekcji Śpiewania będą przedstawiciele tej najstarszej polskiej wyższej uczelni.

Na finał zapraszamy wszystkich do Poloneza z Baletem Dworskim Cracovia Danza.

Lekcja Śpiewania to realizacja w praktyce idei społeczeństwa obywatelskiego. To spotkanie mieszkańców, przyjaciół, rodzin i znajomych. Od wielu lat gromadzi tysięczne tłumy, które pojawiają się na krakowskim Rynku z okazji ważnych świąt narodowych. W tym roku poza obchodami Święta Konstytucji 3 Maja poruszymy ważny problem miejski: szpecące mury naszego miasta wulgarne napisy oraz inne bazgroły. Wspólnie z Pogromcami Bazgrołów będziemy zachęcać Krakowian do wzięcia współodpowiedzialności za wygląd i estetykę królewskiego miasta Krakowa oraz pokrywania “milczeniem farby” aktów wandalizmu.

więcej: www.PogromcyBazgrolow.com

Przeczytaj więcej o 52. Lekcji Śpiewania

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s